שושני שי

נולד בחולון בה’ באלול תשכ”ו 21 באוגוסט 1966

הגיע לדגניה ב-1987

נפטר בכ”ט באב תשע”ב 17 באוגוסט 2012

שי, בנם של שולמית ומשה, אח לאבי הבכור ולאדם הצעיר ממנו.
ילד ונער פעיל ומעורה בסובב אותו: חניך הנוער העובד בקן חולון, יו”ר מועצת הנוער בחולון ושחיין ב”הפועל” חולון.
ב-1984 התגייס לצה”ל. החל את מסלולו בצנחנים ונלחם בלבנון. לאחר פציעה עבר לשרת ביחידת החילוץ והפינוי 669 כחובש מוטס. לקח חלק במאות פינויים של אזרחים וחיילים בארץ ומחוצה לה. כלוחם ביחידה השתתף ב”מבצע שלמה” להבאת יהודי אתיופיה. טס שלוש פעמים לאתיופיה להביא עולים.
בחיל האוויר נפגש עם סיגל ובעקבותיה הגיע לדגניה.
סיגל ושי נשאו באוגוסט 1987 ונולדו להם ארבעת הבנים: שחף, שניר, שיזף ושריג.
שי התחיל את דרכו בדגניה בעבודה בלול והשתלב בצוות ההדרכה של הנעורים. לאחר מכן ריכז את הנעורים בדגניה כשבע שנים ובמקביל למד חינוך גופני. קבל תואר ראשון ושני בחינוך ומדעי המדינה.
בלימודיו נחשף לפוליטיקה ולאחר רצח רבין החליט להצטרף ל”משמרת הצעירה של מפלגת העבודה” בה שימש כמזכיר הבינלאומי ויזם פרויקט קידום הידברות בין בני נוער ישראלים, פלסטינים ושבדים.
שי השתלב בתחום הנעורים גם במועצה האזורית של עמק הירדן. היה שותף בהקמת “מרכז עידן” לפעילות הבלתי פורמאלית בעמק, ובמפעל משלחות הנוער של המועצה לפולין, שאותו הוביל במשך 7 שנים.
בפעילותו עם הנוער הצטרף ל”שותפות ביחד” של הסוכנות היהודית כשהמטרה היא לקשר בין המועצות בסובב כנרת וטבריה לבין 3 קהילות יהודיות בארה”ב – מילוואקי, סנט פול וטולסה. היה חבר בוועדת ההיגוי, קשר שהביא למעורבות וקדום האזור בחינוך: יזם וליווה את משלחות הנוער למילוואקי, יזם משלחת צעירים לרוסריו בארגנטינה ויזם את פרויקט “יעד” – חילופי משלחות עם הקהילה במילוואקי וסובב כנרת, שלאחר מותו נקרא על שמו “יעד – שי שושני”. ביתו היה פתוח לאירוח משלחות ובודדים מהקהילות בארה”ב בתמיכת אשתו וילדיו.
בשנת 1997 הקים את מחלקת הצעירים במועצה האזורית ובשנת 2001 קיבל עליו גם את ריכוז מחלקת הקליטה. בתקופת כהונתו זכתה המועצה בתואר “מועצה מובילת קליטה” במשך כמה שנים.
שי יזם את הקשר בין צעירי העמק לצעירים מגרמניה, במסגרת הפרויקט  “ללכת על המים”, יחד עם ארגוני אכסניות הנוער בישראל וגרמניה לחילופי מפגשים בין המדינות.
בשנת 2002 – נבחר כמזכיר דגניה בפעם הראשונה וביחד עם הנהלת דגניה וצוות שינוי הוביל את תהליך השינוי. לאחר 3 שנים נבחר לקדנציה שנייה. בשנת 2009 נבחר לקדנציה שלישית וראה חשיבות רבה בהמשך תהליך השינוי.
הקים את בית הכנסת בדגניה ועודד את התפילות בחגי תשרי.
לאורך כל שנות כהונתו ניחן ברגישות רבה והקשבה לצרכי החברים בדגניה וזכה לאהדה רבה.
בשנת 2010 היה ממובילי אירועי חגיגות ה-100  של דגניה ובזכות קשריו הביא לדגניה אירועים ממלכתיים, שביניהם ישיבת ממשלה בחצר ראשונים.
שי יישאר בזיכרוננו כאיש צעיר, אופטימי, תאב חיים ועשייה עם רצון עז לתרום ולהשאיר חותם.

הותיר אחריו את אשתו ואת בניו, הוריו ואחיו.

יהי זכרו ברוך

התחבר אל האתר